co robimy?

nasz produkt

Samoczyszczące powłoki ochronne do paneli fotowoltaicznych

SolarSkin™ to opatentowana nanotechnologiczna powłoka ochronna do paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych.

Powłoka SolarSkin™ charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Producent gwarantuje jej hydrofobowość przez 7 lat a praktyka wskazuje, że jest to o wiele dłużej. Nano-powłoka o grubości 80nm (nanometrów), dobranej tak  aby nie wpływała na ilość światła docierającego do ogniw, daje efekt samooczyszczającej się powierzchni. Zabezpieczone moduły można myć większością detergentów i szorować. Szkło zyskuje odporność na zarysowania od nawiewanego kurzu i drobin piasku. Do zabezpieczonych powierzchni nie przywierają trwale zarówno zanieczyszczenia organiczne  jak i mineralne. 

innowacyjna technologia

SolarSkin™  powstaje w oparciu o  drugą generację powłok nanotechnologicznych. Wykorzystuje hybrydowe oligomery SiO2, które łączą się kowalencyjnie z ochranianym podłożem szklanym. Powstające  wiązania kowalencyjne są kilkunastokrotnie silniejsze od wiązań wodorowych jakie tworzą z powierzchnią dostępne na rynku środki wykorzystujące fluoro-polimery. Dzięki temu powłoka zyskuje na trwałości i wytrzymałości mechanicznej.

Drugim patentem zawartym w produkcie SolarSkin™ jest technologia renowacji i oczyszczania powierzchni szklanych modułów fotowoltaicznych i kolektorów. W oparciu o wieloletnie badania powstała emulsja czyszcząco-polerująca o parametrach dobranych specjalnie do stosowania na powierzchni szkła ochronnego modułów fotowoltaicznych.  Jest to wodny roztwór, który usuwa utrwalone zabrudzenia i delikatnie poleruje dając w rezultacie odnowioną powierzchnię szklaną. Oczyszczona powierzchnia jest gotowa do wieloletniego zabezpieczenia powłoką ochronną.

Wyróżnia nas:

Producent i technologia

Producentem SolarSkin™ jest BFP Advanced Technologies z Grecji. Jest to firma wysokich technologii specjalizująca się w produkcji powłok ochronnych . Kadrę firmy stanowią min. naukowcy z NCSR Demokritos, Institute of Nanoscience and Nanotechnology w Atenach.

Dystrybutorem w Polsce jest firma ETA INDUSTRY z Łodzi. 

chcemy żeby...

Nasz produkt długo służył klientom eksploatującym elektrownie słoneczne a w szczególności by